PodstawÄ… do podejmowania jakichkolwiek decyzji w zakresie zmian w polityce podróży powinny być zawsze rzeczowe i wiarygodne raporty. Raporty te powinny umożliwiać filtrowanie i grupowanie informacji wg wybranych kryteriów, np. pracownika, dziaÅ‚u, miejsca powstawania kosztów (MPK) czy dostawcy usÅ‚ugi (np. linii lotniczej). W przypadku gdy w firmie mamy wiele działów lub wdrożone MPK – ważne jest aby agent podróży rejestrowaÅ‚ te informacje przy każdym zamówieniu, a osoba zamawiajÄ…ca podawaÅ‚a wÅ‚aÅ›ciwe informacje. 

W sytuacji gdy nasza dziaÅ‚alność wiąże siÄ™ stale lub okresowo z podróżowaniem do wybranego miasta - warto rozważyć zawarcie umowy o współpracy z wybranÄ… liniÄ… lotniczÄ… lub negocjacje stawek w wybranych hotelach. Do zawierania umów i negocjacji najlepiej jednak wykorzystać agenta podróży, który ma już doÅ›wiadczenie w takich sytuacjach i współpracuje bezpoÅ›rednio z liniami lotniczymi, hotelami czy sieciami hoteli. 

W podróżach służbowych największe oszczędności uzyskuje się jednak przez ścisłe stosowanie zasad polityki podróży służbowych wewnątrz organizacji. Kontrolę tego procesu można sobie ułatwić przez regularne otrzymywanie od agenta i analizę raportów i zestawień weryfikujących zachowanie ustalonych kryteriów polityki.

Tematy pokrewne


Zobacz też


Proste Podróże Służbowe


Proste Podróże Służbowe